Προβολή Ανακοίνωσης
27.01.2020
Ολοκλήρωση προπτυχιακών σπουδών από φοιτητές παλαιότερων ετών
(Απόφαση Συνέλευσης στη συνεδρίαση στις 14-10-2015)
Η Συνέλευση, για το θέμα των φοιτητών που έχουν εγγραφεί στο Τμήμα μας πριν από το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 και δεν έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους (δηλ. δεν έχουν παρακολουθήσει το πρόγραμμα σπουδών του έτους εισαγωγής τους), αποφάσισε τα εξής:
- Οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να υποβάλουν αίτηση στη Γραμματεία του Τμήματος για συνέχιση των σπουδών τους.
- Οι φοιτητές που έχουν εγγραφεί πριν από το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 και έχουν παρακολουθήσει μόνο τα ιατρικά μαθήματα οφείλουν να ακολουθήσουν το τρέχον πρόγραμμα προπτυχιακών σπουδών.
- Οι φοιτητές που έχουν εγγραφεί πριν από το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 και έχουν παρακολουθήσει οδοντιατρικά μαθήματα, και μάλιστα τα προαπαιτούμενα για την ΚΣΑΑ, θα εντάσσονται στο τρέχον πρόγραμμα σπουδών, κατόπιν εξέτασης της αίτησής τους από την Επιτροπή Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών.