08.10.2013

Μήνυμα προς τους πρωτοετείς φοιτητές

Αγαπητοί νεοεισαχθέντες φοιτητές,

Θα θέλαμε να σας συγχαρούμε θερμά για την εισαγωγή σας στην Οδοντιατρική Σχολή, μετά από μία σκληρή και επίπονη προσπάθεια που σίγουρα καταβάλατε για πολλά χρόνια.

Δυστυχώς η εισαγωγή σας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση συνέπεσε με μια χρονική περίοδο που δεν είναι η καλύτερη ούτε για την ελληνική  κοινωνία αλλά ούτε και για το ελληνικό Πανεπιστήμιο.

Η παραδοσιακή τελετή υποδοχής των πρωτοετών που τελείται κάθε χρόνο και μας δίνει την ευκαιρία να γνωριστούμε και να σας ενημερώσουμε για το χαρακτήρα της Σχολής στην οποία θα φοιτήσετε ίσως δεν πραγματοποιηθεί αυτήν τη χρονιά.

Λόγω των κινητοποιήσεων αυτής της περιόδου, με απεργίες και καταλήψεις κτηρίων, δεν είναι δυνατόν να γίνουν προς το παρόν οι εγγραφές σας και να ξεκινήσει έγκαιρα η εκπαιδευτική διαδικασία.

Από την πλευρά μας θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι όταν θα ενταχθείτε και τυπικά στην πανεπιστημιακή οδοντιατρική οικογένεια και για τα επόμενα πέντε χρόνια των σπουδών σας,  η Διοίκηση, το διδακτικό, το διοικητικό προσωπικό και οι συμφοιτητές σας θα κάνουμε όλοι μαζί το καλύτερο δυνατόν για την άρτια εκπαίδευσή σας και για τη δημιουργία ενός ήρεμου κλίματος, που είναι απαραίτητο για την σωστή σας εκπαίδευση, κάτι που άλλωστε αποτελεί παράδοση για το Τμήμα μας.

Καίτη Καραγιάννη, Καθηγήτρια                 Γεώργιος Βουγιουκλάκης, Καθηγητής
Πρόεδρος Οδοντιατρικού Τμήματος        Αναπληρωτής Πρόεδρος Οδοντιατρικού Τμήματος