Επιστροφή διδακτικών συγγραμμάτων "ΕΥΔΟΞΟΥ" στο Σπουδαστήριο της Οδοντιατρικής.

Για το διάστημα που το Σπουδαστήριο της Οδοντιατρικής είναι κλειστό για το κοινό, τροποποιείται η διαδικασία επιστροφής των συγγραμμάτων του Ευδόξου που έχουν λανθασμένα παραληφθεί από τους φοιτητές και πρέπει να επιστραφούν για να ολοκληρωθεί η δήλωση συγγραμμάτων τους.

Οι φοιτητές θα πρέπει να συμπληρώσουν μια υπεύθυνη δήλωση του νόμου 105 (1599) επιλέγοντας  “Έκδοση υπεύθυνης δήλωσης” στην ιστοσελίδα (με κωδικούς taxisnet): https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/upeuthune-delose-kai-exousiodotese/ekdose-upeuthunes-deloses

ή σε έντυπη μορφή χειρόγραφα στην οποία θα αναγράφονται λεπτομερώς τα στοιχεία του ενδιαφερόμενου/ ής, ο Αριθμός Μητρώου Φοιτητή/τριας, η Σχολή και το Τμήμα στο οποίο φοιτά, το εξάμηνο φοίτησης  και τα στοιχεία των βιβλίων που καλείται να επιστρέψει με την δέσμευση επιστροφής των βιβλίων αμέσως μετά την έναρξη της λειτουργίας του Σπουδαστηρίου.

Η συμπληρωμένη Υπεύθυνη Δήλωση θα αποσταλεί ηλεκτρονικά στο Σπουδαστήριο της Οδοντιατρικής στο μαιλ odontiatriki[at]lib.uoa[dot]gr  με κοινοποίηση στη Γραμματεία της Σχολής secr[at]dent.uoa[dot]gr.

Στη συνέχεια θα πραγματοποιείται έλεγχος και διασταύρωση στοιχείων από το προσωπικό του Σπουδαστηρίου σε συνεργασία με την Γραμματεία.

Αν τα στοιχεία είναι σωστά συμπληρωμένα, το προσωπικό του Σπουδαστηρίου, θα ξεχρεώνει από το σύστημα του «Ευδόξου» τα διδασκόμενα συγγράμματα και θα ενημερώνεστε προσωπικά στο μαιλ σας πως μπορείτε προχωρήσετε στην δήλωση των νέων συγγραμμάτων στον «Εύδοξο».

Σας αναφέρουμε πως στην περίπτωση που δεν επιστρέφουν τα συγγράμματα μετά την λήξη της απαγόρευσης, θα υπάρξουν οι προβλεπόμενες κυρώσεις για ψευδή υπεύθυνη δήλωση και επιπλέον δεν θα μπορείτε να δανειστείτε βιβλία από το Σπουδαστήριο για το διάστημα που θα μεσολαβεί μέχρι την επιστροφή τους.

Για απορίες – πληροφορίες αποστείλετε e-mail στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του Σπουδαστηρίου odontiatriki[at]lib.uoa[dot]gr