Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο ΠΠΣ (Εαρινό εξάμηνο 2019-2020)

Από Γραμματεία ΕΠΠΣ

Αγαπητοί φοιτητές,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Επιτροπή Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών (ΕΠΠΣ), σε συνεργασία με τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση, τους Υπευθύνους των μαθημάτων και όλους τους εμπλεκόμενους φορείς και υπηρεσίες, επεξεργάζεται αναλυτικά τις οδηγίες του Καθ. κ. Δημόπουλου, Πρύτανη ΕΚΠΑ, καθώς και τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, προκειμένου να τεθεί σε εφαρμογή η εξ αποστάσεως εκπαίδευση, όπου είναι εφικτό (όπως στις παραδόσεις και τα σεμινάρια), με ημερομηνία έναρξης τις 26.03.2020 (σύμφωνα και με την Οδηγία του Υπουργείου). Αξιολογούνται όλες οι διαθέσιμες ηλεκτρονικές πλατφόρμες ασύγχρονης και σύγχρονης εξ αποστάσεως διδασκαλίας και θα επιλεχθούν οι καταλληλότερες (ή ο συνδυασμός τους) κατά περίπτωση, σε συνεργασία με τους Υπευθύνους των αντιστοίχων μαθημάτων.
Θα ακολουθήσουν περαιτέρω ενημερώσεις με αναλυτικές οδηγίες, όπως θα διαμορφώνεται το αντίστοιχο ωρολόγιο πρόγραμμα και οι λοιπές δραστηριότητες της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για τα μαθήματα της Σχολής μας.
Καλή δύναμη σε όλους!
Καθ. Ν. Νικητάκης, Υπεύθυνος της ΕΠΠΣ