12.06.2020

1o webinar της Athens Dental Students Association, Σάββατο 13 Ιουνίου 2020, 11:00-14:30

Το Σάββατο 13 Ιουνίου 2020, 11:00-14:30, θα διεξαχθεί το πρώτο διαδικτυακό σεμινάριο της Athens Dental Students Association (ADSA) με θέμα: «Πώς Αξιολογώ τις Επιστημονικές Εργασίες - Εισαγωγή στην Έρευνα».

Στο διαδικτυακό σεμινάριο θα συμμετέχουν φοιτητές, απόφοιτοι και μέλη ΔΕΠ της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ.
H εκδήλωση θα περιλαμβάνει 5 συνεδρίες: Εισαγωγή/Χαιρετισμοί, Αιτιολογικές Επιδημιολογικές Μελέτες, Έρευνες με Ερωτηματολόγια, Παρουσίαση Περιστατικού και Ανασκοπήσεις.

Τις συνεδρίες συντονίζουν οι: Χρήστος Ραχιώτης, Αναπληρωτής Καθηγητής Οδοντικής Χειρουργικής ΕΚΠΑ, Αναστασία Κοσιώνη Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Γηροδοντιατρικής ΕΚΠΑ, Ελένη-Μαρίνα Καλογήρου, Υποψήφια Διδάκτωρ ΕΚΠΑ και Δημήτριος Μιχελογιαννάκης, Assistant Professor of Clinical Dentistry, University of Rochester, School of Dentistry and Medicine, USA.

Θα απευθύνει χαιρετισμό ο Πρόεδρος της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, Καθηγητής Φοίβος Μαδιανός.

Η σύνδεση θα γίνει μέσω της εφαρμογής Cisco Webex από τη διεύθυνση: https://uoa.webex.com/uoa

• Meeting number (access code): 121 556 3710
  • Meeting password: ADSA2020